KABEL USB A 5V TO DC PLUG 5.5 MM X 2.1MM - KBL-USB-DC5V55
Home > KABEL > KABEL USB > KABEL USB A 5V TO DC PLUG 5.5 MM X 2.1MM - KBL-USB-DC5V55
Nomor Produk 5952
Tersedia 1
Dimensi 100
Berat 100 gram
Warna
Bahan
Projector
Harga Rp. 20.000,00
Rp. 15.000,00
Tanggal Publish 10 Oct 2025
Overview Produk
USB Power Charging Cable 5.5mm*2.1mm USB TO DC 5.5*2.1mm Power Cable jack
Features:
1. USB Type A male to 5.5mm Power Charge connector
2. Power devices from a USB port
3. Provides 5V from USB
4. Maximal 1.5 Ampere
Specification:
Cable length: about 1 meter
Type: USB to 5.5mm Power Cable Connector